Preporuke knjiga

Go down

Preporuke knjiga Empty Preporuke knjiga

Post  moonlight on Tue Jun 30, 2009 3:42 pm

Ako tko zna neku dobru knjigu koju bi želio preporučiti drugima slobodno Smile
Ja tragam za nekom dobrom, dugo me nije ni jedna oduševila nešto naročito.. Bukowski mi je nedavno razbio monotoniju dosadašnjih pokušaja čitanja al i uspio uvjerit u pozitivnu stranu alkoholizma Laughing
moonlight
moonlight
Admin

Back to top Go down

Preporuke knjiga Empty Re: Preporuke knjiga

Post  Red on Tue Jun 30, 2009 4:02 pm

Vjerojatno ste upoznati s George Orwell-om ako nista preko lektire jer ste vjerojatno imali od njega koju knjigu kao obaveznu lektiru. Nevjerojatno da je to jedna od rijetkih lektira koje su mi se toliko svidjele da sam cak i neke druge knjige od njega htio procitat... uglavnom ako volite politicke teme u doslovnom ili barem prenesenom smislu svakako procitajte njegova djela:
Animal Farm
Nineteen Eighty-Four (1984)

a mozete i druga ako vam se svide ova Smile
Red
Red

Back to top Go down

Post  moonlight on Tue Jun 30, 2009 4:15 pm

E vidiš, obje te knjige već duže vrijeme želim pročitati al nikako.. i obje ih imam na kompu al nije to okolina za čitanje Very Happy No pohvale sam već čula a evo i još jedne pa ću ih pribilježit kao potencijalne Laughing
moonlight
moonlight
Admin

Back to top Go down

Post  ~benighted~ on Wed Jul 01, 2009 6:46 am

Životinjska farma mi je bila ok u školi no tada je nisam skužio pa su mi životinje bile životinje. Drugu sam počeo čitati i odustao zbog lagane dosadne. Kažu da 1984 zapravo već živimo.
Trenutno sam na "kratka povijest gotovo sveg" u kojoj Bill Bryson opisuje sve veće pronalaske u području kemije, fizike, biologije i općenito znanosti, ali tako da je svaka činjenica opisna kroz malu pričicu s puno humora. Ovo bih ja stavio kao obaveznu lektiru. Sigurno bi se djeca na ovaj način uživila u znanost.
~benighted~
~benighted~
Admin

http://moonighed.darkbb.com

Back to top Go down

Post  moonlight on Wed Jul 01, 2009 7:52 am

Me like it.. Podsjeća me opis na Sofijin svijet. Gdje se kroz neki pristupačan način, na početku izgleda poput obične priče za djecu čak, opisuje razvoj filozofije kroz povijest. Znam da mi je bilo zanimljivo jer me to uvijek zanimalo a obična literatura za to je uvijek bila predosadna i suhoparna.
moonlight
moonlight
Admin

Back to top Go down

Post  Red on Wed Jul 01, 2009 4:57 pm

E da sjetio se ako zelite citat meni osobno jednu od boljih humoristicnih knjiga svakako vam preporučam triologiju u pet nastavaka Smile ... od Douglas Adams-a:
Vodič kroz galaksiju za autostopere
Restoran na kraju svemira
Život, svemir i sve ostalo
Zbogom i hvala vam za ribu
Uglavnom bezopasni

prejaka djela cyclops
Red
Red

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content